AKTUALITY
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol přidal(a) 7 nových fotek.
První letošní realizace projektu na středních školách. Studenti Střední školy obchodní si zahráli hru a následně vymýšleli opatření pro okolí Náměstí Míru v Praze.
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol sdílel(a) odkaz.
Kdo strávil v posledních letech léto v Praze nebo jiném velkém městě, nejspíš si musel uvědomit, jak špatně jsou naše města připravená na extrémní počasí – horko, sucho nebo přívalové srážky. Opatření, která mohou pomoci, přitom nemusejí být drahá a náročná – a...
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol přidal(a) 6 nových fotek.
Sdílíme část emailu od jedné z paní učitelek zapojené do projektu v loňském roce: "Posílám pár fotek z přípravy sázení stromu, kdy nám zahradní architektka poradila jaký strom vybrat, kdy nejlépe sázet, kam sázet a co udělat, aby se mu dařilo. Děti pracovaly s informacemi, které zjistily od odborníků a dávaly je dohromady s jejich představou a tím, co našly ony. To vše bylo inspirací k velmi tvořivé diskusi. Děti stromu vybrali jméno Igor, takže teď pravidelně zaléváme a staráme se o naši moruši, které říkáme Igore 🙂 Každý Igorovi napsal vzkaz, který následně Igor nasál spolu s vodou při sázení 🙂 Děti vytvořili plakát, který jsme ke stromu připevnili, aby i ostatní děti na zahradě měly možnost zjistit nejen něco o moruši, ale i tom čím nám stromy pomáhají. Při samotném sázení jsme se dověděli spoustu zajímavých informací od pana zahradníka. Takže nových zajímavostí jsme načerpali opravdu hooooooooooooooooodně.
Bylo to pro nás neuvěřitelně cenné i po stránce vzájemných vztahů ve třídě, pochopení toho, jak funguje projekt, který si nevytváříme sami a kdo všechno ovlivňuje, jak to nakonec dopadne. A co pro každého z dětí znamená, že projekt dopadl dobře a čím bychom to mohli vylepšit. Bylo to velikým přínosem pro celý náš kolektiv a rozhodně nejen po stránce nových informací.
Ještě jednou děkujeme a přejeme spoustu dětí, které budou z projektu nadšené jako my :)" 

KONTAKTY

Ekocentrum Koniklec
Vlkova 2725/34, Praha 3

koordinátorka pro MŠ:
Barbara Doležalová +420 774 497 396
koordinátorka pro ZŠ a SŠ:
Alžběta Škodová +420 774 368 710