AKTUALITY
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol přidal(a) 6 nových fotek.
Sdílíme část emailu od jedné z paní učitelek zapojené do projektu v loňském roce: "Posílám pár fotek z přípravy sázení stromu, kdy nám zahradní architektka poradila jaký strom vybrat, kdy nejlépe sázet, kam sázet a co udělat, aby se mu dařilo. Děti pracovaly s informacemi, které zjistily od odborníků a dávaly je dohromady s jejich představou a tím, co našly ony. To vše bylo inspirací k velmi tvořivé diskusi. Děti stromu vybrali jméno Igor, takže teď pravidelně zaléváme a staráme se o naši moruši, které říkáme Igore 🙂 Každý Igorovi napsal vzkaz, který následně Igor nasál spolu s vodou při sázení 🙂 Děti vytvořili plakát, který jsme ke stromu připevnili, aby i ostatní děti na zahradě měly možnost zjistit nejen něco o moruši, ale i tom čím nám stromy pomáhají. Při samotném sázení jsme se dověděli spoustu zajímavých informací od pana zahradníka. Takže nových zajímavostí jsme načerpali opravdu hooooooooooooooooodně.
Bylo to pro nás neuvěřitelně cenné i po stránce vzájemných vztahů ve třídě, pochopení toho, jak funguje projekt, který si nevytváříme sami a kdo všechno ovlivňuje, jak to nakonec dopadne. A co pro každého z dětí znamená, že projekt dopadl dobře a čím bychom to mohli vylepšit. Bylo to velikým přínosem pro celý náš kolektiv a rozhodně nejen po stránce nových informací.
Ještě jednou děkujeme a přejeme spoustu dětí, které budou z projektu nadšené jako my :)"
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol přidal(a) 6 nových fotek.
Fotodokumentace z výsadby keřů okolo ulice Přátelství. Jedno z navržených adaptačních opatření žáky ZŠ U Obory v Uhříněvsi. Každý žák si zasadil svůj keř, v místech kudy každý den chodí do školy. Do budoucna by měly tvořit kompaktní celek a zmírňovat tak dopady velmi husté dopravy na místní komunikaci.
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol přidal(a) 4 nové fotky.
Žáci základní školy s RVJ Písnice vysadili na školním pozemku nové stromy, na které získali finanční prostředky svým vítězstvím v soutěži žákovských projektů. Sami jsou tak hybatelé změn ve svém okolí. Stále se ještě můžete přihlásit do druhého ročníku soutěže.
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Vyzkoušejte s vašimi žáky naši novou aplikaci. Vhodné pro žáky prvního stupně ZŠ.
http://evp.adaptacepraha.cz/TABULE/
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Adaptace sídel na změnu klimatu do škol
Soutěž o finanční prostředky na úpravy okolí školy. Obklopuje vaši školu nikde nekončící beton? Rádi byste měli na školním pozemku místo, kam se budete s dětmi chodit učit za parných dní? Nebo jen zasadili nové stromy? Co takhle nějaký vodní prvek? Učíme děti, jak se na projevy změny klimatu připravit a pro nejlepší žákovské návrhy máme finanční prostředky na realizaci navržených opatření. Bližší informace o programech na www.evp.adaptacepraha.cz 

KONTAKTY

Ekocentrum Koniklec
Vlkova 2725/34, Praha 3

koordinátorka pro MŠ:
Barbara Doležalová +420 774 497 396
koordinátorka pro ZŠ a SŠ:
Alžběta Škodová +420 774 368 710